Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

BEBEK & ÇOCUK

Diş Bakımının Erken Yaştan Başlatılması Neden Önemlidir?

Vücudumuz, onu korumamız gereken en önemli emanettir bize. Hem hayatın anlamlı olması hem de gelecek yıllarımızın daha verimli ve sağlıklı geçmesi için bu emaneti çok iyi koruyup kollamamız gerekiyor. Genel olarak hastalıkların başlangıç merkezi olarak bilinen ağız içi bölgemizin bir parçası olan diş sağlığımızın alacağımız bir çok tedbir ve koruma yöntemi ile korunuyor olması oldukça önem arz etmektedir. Gerekli tüm bakımları yapmamız, daha sağlıklı, daha ışıl ışıl dişlere sahip olmamız demektir. Ancak belli bir deformasyona uğramış, çeşitli sağlık problemlerini ortaya çıkarmış dişlerde bakım yapmak için biraz geç kalınmış demektir. Elbette ki her zaman yapılacak bir şeyler vardır ama bebeklik döneminden itibaren korunmuş dişler ile korunmamış dişlerin karşılaştırılması mümkün değildir bile. İşte bu yüzden her yetişkin kendi çocuğundan sorumludur. Erken yaşlarda başlayan diş bakımı, ilerleyen yaşlarda hem daha sağlıklı olunması demektir, hem de daha iyi görünen dişlere sahip olmak demektir. Çocuğunuzda oluşturacağınız bir alışkanlık, bir bakış açısı onun hayat kalitesi ve standardını olumlu yönde etkileyecektir. İşte diş bakımı alışkanlığı da böyledir. Biraz daha detaya inerek bu konuya bakacak olursak diş bakımının erken yaştan başlatılması neden önemlidir anlayabiliriz.

Erken Yaşlarda Diş Bakımı

Burada erken yaşlar tanımı ile kastedilen aslında bebekliktir. Çünkü bebeklerimizin dişlerinin çıkmaya başlaması ile birlikte diş bakımıkavramı da ortaya çıkmaktadır. Diş bakımının olmazsa olmaz bir parçası olan ağız bakımı da unutulmamalıdır. JACK N’JILL Dil Damak Mendili ve JACK N’JILL silikon parmak fırça gibi özel ürünler ile bebeğinizin ağız temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Yine benzer ve özel bir ürün olan JACK N’JILL bebek ve çocuk dişlik ve çift taraflı fırçason derece faydalı bir seçim olacaktır. Bebeklik dönemi ile başlayan ağız ve diş bakımı bu tür ürünler ile çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Pek çoğunuzun aklında bir bebeğin dişlerini neden temizlememiz gerektiği ile ilgili soruları olabilir. Çünkü nihayetinde, anne sütü dışında bir besin almayan bebeğimizin dişleri zaten temiz olacaktır. Ancak önemli bir detay atlanmamalıdır. Bebeğimizin süt dişleri 6. Ay itibariyle çıkmaya başlar, ek gıdaya geçiş yapılır. Hem anne sütü içerisinde hem de ek gıdaya geçişin sebebi olarak oluşabilecek asit, bebeğimizin dişlerine zarar verebilir. Ayrıca kan ilacı vermeye başladığımız bebeğimizin dişlerinde renklenmelerin önüne geçmeniz için de onların dişlerini düzenli temizlememiz faydalı olacaktır. Bahsettiğimiz silikon bebek fırçaları ya da dil damak mendilleri ile bu temizlik yapılabilir.

Diğer taraftan mama ile beslenmeye başlamış olan bebekler için de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Mama ile beslenen çocuklarda, anne sütü ile beslenenlere nazaran daha fazla çürük görülmektedir. Bu yüzden mamaya geçiş yapıldığında da dişlerdeki çürük ihtimali artar. Üstelik bebeğimiz 3 yaşına gelene kadar süt dişleri çıkmaya devam edecektir ve bu süreçte dişlerin sürekli temiz tutulması diş çürümelerine karşı son derece önemlidir.

Çocuğunuz büyümeye başladıkça kendi diş fırçalama alışkanlığını edinmesi için teşvik edici olunmalıdır. Bu sayede bu işi hayatının bir parçası haline getirecektir. Ancak diş fırçalama alışkanlığı edinmesi için sizin de düzenli olarak dişlerinizi fırçalıyor olmanız çok önemlidir. Sizin yaptıklarınızı tekrar ederek bu işlemi hayatının bir parçası haline getirecektir. Tüm bu önemli bilgilerin yanı sıra biraz da bebeklik ve çocukluk dönemlerinde diş bakımının öneminden söz edelim.

Bebeklik ve Çocuklukta Diş Bakımının Önemi

Bebeklerde diş bakımının önemsenmesinin en önemli sebebi şüphesiz ki çürüklerdir. Bebeğimizin diş çürükleri ile karşı karşıya kalmasını istemeyiz ve bunun için diş temizliğini bir alışkanlık haline getiririz. Ancak diğer taraftan çürük dâhil olmak üzere bazı periondontal hastalıklar yetişkinlerden bebeklere bulaşabilmektedir. Bu sebeple de bebeğimizi korumamız çok önemlidir. Diş bakımının bir parçası olarak bulaşıcı hastalıklara karşı korumak gerekir.

Bebeğimizin diş fırçalama zamanı ise ek gıdaya geçmesi ile birlikte başlayacaktır. Bu dönemde JACK N’JILL organik çocuk diş macunu veSENSODYNE Promine çocuk diş macunugibi özel diş macunlarını yaş aralıklarına uygun olarak tercih edebilirsiniz. 2-4 yaş aralığı hareketliliğin arttığı ve bilincin de yerine gelmeye başladığı bir dönemdir. Ayrıca öğrenme ve alışkanlık edinme için de insan yaşamının en aktif dönemi olarak kabul edilir. Buna bağlı olarak da küçük yaşlarda diş bakımının, diş fırçalamanın ve ağız temizliğinin ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. Bu yaşlarda dişlerini fırçalamayı öğrenmiş olan biri, ilerleyen yaşlarında da bu faaliyeti doğal bir gereklilik olarak görüp diş bakımına özen gösterecek ve diş fırçalamayı aksatmayacaktır. Buna bağlı olarak da ömrü boyunca daha az diş problemi ile karşılaşacaktır. İşte bu da asıl hedefimiz diyebiliriz. Bebeklik itibariyle diş bakımına gösterilen bu özenin temel sebebi, ömür boyunca karşılaşılacak olan diş problemlerini minimuma indirmektir. Ayrıca buna bağlı olarak daha iyi görünen, daha sağlıklı dişlere de sahip olunacaktır. Çocuğunuzun için en iyi örneği anne ve babası olarak sizler olduğunu da unutmayın. Çocuğunuz sizi taklit ederek alışkanlık kazanır. Bu yüzden pek çok davranışınıza dikkat ettiğiniz gibi, çocuğunuza diş fırçalama konusunda da iyi bir örnek olmalısınız.

Bebek ve Çocuk Diş Bakım Ürünleri

Geçmişten farklı olarak bugün hem bebekler hem de çocuklar için sayısız özel ürünle karşılaşabiliyoruz. Üstelik yaş gruplarına göre değişen bir çeşitlilik söz konusu. Bebeklerin ihtiyaçlarına yönelik bakım ürünlerini, çocukların her yaşında ihtiyaç duyacaklarına göre tasarlanan ürünler takip ediyor. Ağız ve diş bakımında da durum aynı. Bebeklik döneminde sadece anne sütü ile beslenen yavrumuzun, süt asitine karşı dişlerinin korunması gerekir. Bunun için de JACK N’JILL Dil damak Mendili iyi bir öneridir. Biraz daha ilerleyen dönemlerde ise JACK N’JILL silikon parmak fırçası, JACK N’JILL bebek ve çocuk dişlik ve JACK N’JILL çift taraflı fırça harika bir yardımcı olacaktır. 1 yaş itibariyle diş fırçalama sürecinde, çocuğumuzu güvendiğimiz diş macunları ile tanıştırabiliriz. JACK N’JILL organik çocuk diş macunu, muz aroması ile iyi bir başlangıç olabilir. Ayrıca SENSODYNE Promine çocuk diş macunu da güzel bir alternatif olacaktır. Çocukların ilgisini çeken resimler, renkler ve karakterler bu konuda da yardımımıza koşuyor. BANAT’ınharika diş bakım setleri ile çocuklarımızın diş fırçalama isteğini artırabiliriz. Batman karakterli ve WİNX Club tasarımlı setler iyi birer alternatif olacaktır.

Son olarak ise tüm bu bahsettiğimiz özel ürünlere ulaşmanın kolaylığından söz edelim. Bebek ve çocuk diş bakım ürünlerine ve yetişkinlere özel pek çok teknolojik diş bakım ürününe www.disimesaglik.com sayesinde ulaşabilirsiniz. Bugün bazı eczaneler ve benzeri adreslerde ulaşmanın mümkün olduğu ürünleri, oturduğunuz yerden internet aracılığı ile sipariş etmeniz mümkün. Hem uygun fiyatlar hem kolay sipariş hem de hızlı kargo imkânı ile ulaşacağınız ürünler başta bebeğiniz olmak üzere size de sağlık getirecek. Diş sağlığı, son derece önemsenmesi gereken bir konu ve bunun için gerekli olan her türlü özel ürün burada parmaklarınızın ucunda. Siz de hemen şimdi seçimlerinizi yapıp, siparişinizi verebilirsiniz. Üstelik bebeğinize ayıracağınız zamandan da çalmanıza gerek yok. Burada sipariş vermek için sadece bir iki dakikanızı ayırmanız yeterli.
Yükleniyor...