MENÜ
0
0
Ağız ve Diş Sağlığı İle Genel Sağlık Arasındaki Bağlantı

Tarih: 2019-01-13 20:21


Ağız sağlığınızın genel sağlığınızı etkilediği bir sır değildir, ancak bağlantı birçok insanın fark ettiğinden daha derindir.

Ağız ve Diş Sağlığı İle Genel Sağlık Arasındaki Bağlantı

Bir daha ki sefere diş hekimini ziyaret ettiğinizde, sadece diş sağlığınızla alakalı güzel bir adım atmayacaksınız, aynı zamanda tüm vücudunuz için daha iyi bir sağlık temelinin oluşmasını sağlayacaksınız.

Ağız sağlığınızın genel sağlığınızı etkilediği bir sır değildir, ancak bağlantı birçok insanın fark ettiğinden daha derindir. Sağlıklı bir ağız, kalp hastalığı ve diyabet gibi hayatı tehdit eden hastalıklara yakalanma riskini azaltabileceği gibi aynı zamanda daha güvenli bir gebelik dönemi geçirmenizi sağlayabilir.

Ağız içi, bakterilerle doludur; bazıları zararsızdır ve bazıları hastalıklara neden olur. Ağız sağlığınız iyi ise, bu bakteriler endişelenecek bir durum oluşturmaz.Ancak ağız hijyeni iyi değil ise ağız içerisindeki bakteriler diş çürüğü ve diş eti hastalığı gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu bakterilerin zamanla vücudumuzun diğer bölgelerine nüfuz edebileceği gerçeğiyle diğer hastalıklara davetiye çıkarabileceği de kaçınılmaz bir sondur.

İyi Bir Ağız Sağlığı İle Beraber Genel Sağlığınız İçin Ne Yapabilirsiniz?

Diyabetik hastalar, şekeri enerjiye dönüştüren insülin adı verilen bir hormon eksikliğinden dolayı, bazı hastalıklara karşı mücadele etmekte oldukça zorlanırlar. Bir de ağız içerisindeki bakterilerin neden olduğu iltihaplanma, insan vücudundaki insülinin işlevselliğini negatif yönde etkilerse, diyabetin yönetilmesi daha da zor hale gelir. Bir zaman sonra dişeti hastalıkları ve diyabet arasındaki bağlantı hızla kısır döngüye dönüşebilir. Ancak ağız ve diş sağlığı kontrol altına alınabilirse bu gibi sorunların ortaya çıkma olasılığı azalacak ve herşey kontrol altında olacaktır.

Diş ve diş etlerimizin sağlığı ile kalp ve damarsağlığımız arasında önemli bir bağ vardır. "Centers for Disease Control and Prevention” tarafından yürütülen ve "Stroke” dergisinde yayımlanan bir epidemiyolojik çalışmada, ileri derecede diş kaybı ile kalp krizi ve inme arasında bir ilişki olduğu görülmüştür.

 

Sağlıklı bir ağız sağlığı için senede en az bir defa diş hekiminizi ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca ağız sağlığının bakımını destekleyebilecek ürünlerden ORALINN Ağız Duşları ve OOBrush Elektrikli Diş Fırçası kullanılabilir.

Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Güvenli Alışveriş

Alışverişin tadını çıkarın.

Ücretsiz Kargo

100 TL üzeri ücretsiz kargo

Mobil Uygulama

Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.