MENÜ
0
0
Çocuğunuzun Diş Hekimini Sevmesine Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Tarih: 2019-01-13 20:20


Çocuğunuzu ne zaman diş hekimine getirilmesi gerektiğini ve ilk ziyareti için onu nasıl hazırlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Çocuğunuzun Diş Hekimini Sevmesine Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Çocuğunuzu ne zaman diş hekimine getirilmesi gerektiğini ve ilk ziyareti için onu nasıl hazırlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Hatırlanması gereken ilk şey diş hekimliği ofislerinin "çocuk dostu" olmasıdır. Çoğu kimse için, diş hekimi ziyaretlerinin korkunç bir deneyim olduğu bilinmektedir. Neyse ki, zaman değişti ve muayeneler çocuklar için tasarlanarak daha eğlenceli bir hale getirildi.

Diş hekimleri fobiniz varsa veya daha önce kötü deneyimler yaşamışsanız, çoğunuzun bunu görmesine asla izin vermeyin. Bunun yerine pozitif yaklaşımda bulunun ve çocuğunuzu cesaretlendirin.

Çocuklarınızı erken yaşlarda diş hekimine getirmeye başlayın. Çocuğunuzun ilk diş hekimliği ziyareti yaklaşık 3-4 yaşlarında yapılmalıdır. Diş hekimine ilk ziyaretlerinde basit bir kontrolden geçmek, diş hekimiyle tanışmalarını ve randevuyu olumlu bir deneyim olarak hatırlamalarına yardımcı olur. Çocuğunuzun ilk diş hekimi ziyaretlerinde yaşanabilecekler şunlardır;

İlk ziyaret kısa ama tatlı olacak.

Çocuğunuz gergin olabilir, ancak sakin kalmanız ve çocuğunuzu teşvik etmeniz önemlidir.

Dişleri ve diş etleri kontrol edilecek.

Eğer çocuğunuz çok endişeliyse yapılması gereken işlemler bir sonraki randevuda yapılacaktır.

Çocuğunuzu İlk Diş Hekimi Ziyaretine Nasıl Hazırlamalısınız?

Dişlerini günde en az iki kez fırçaladığınızdan emin olun. Bu şekilde sadece dişlerine iyi bakmış olmaz, aynı zamanda diş fırçalama alışkanlığı da kazanır.

Oyun taklidi yapın. Diş hekimi olduğunuzu ve çocuğunuzun hasta olduğunu düşünün. Rolleri değiştirin, böylece diş hekimi olmasını sağlayabilirsiniz. Bu, diş hekimine gitme yönünde olumlu bir fikir oluşturmanın eğlenceli bir yoludur.

Çocuğunuza diş hekimi ziyaretlerinde yanında götürmesi için bir arkadaş alabilirsiniz. Doldurulmuş bir diş veya diş fırçası iyi bir tercih olabilir.

Bu ürünle ilgilenen kullanıcılar bunlarla da ilgilendi
Güvenli Alışveriş

Alışverişin tadını çıkarın.

Ücretsiz Kargo

100 TL üzeri ücretsiz kargo

Mobil Uygulama

Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.